RSS tipy

Co je RSS? Stručně řečeno se jedná o koncept sledování změny nějaké stránky. Pokud se na stránce vyskytne nový obsah, objeví se v RSS a pokud jej odebíráte (máte jej ve své RSS čtečce), tak vám do ní přikvapí:) Výhodou je, že čtečka lze často nastavit tak, že všechny články jsou uniformní (např. bez reklamy, stejné pozadí apod.).

Jakou RSS čtečku?

Výborná čtečka online je Feedly.com - můžete k ní přistupovat skrze webový prohlížeč, nebo třeba přes aplikace na mobilu. Jedná se o komunitní čtečku, takže vidíte, kolik lidí daný RSS zdroj odebírá, jak je oblíbený apod. Lze v ní tematicky hledat oblíbené RSS zdroje.
Export RSS do OPML se udělá na https://feedly.com/i/opml, kdybyste chtěli dostat do do html, použijte http://geekyweekly.com/wp-content/uploads/parseOPML.html (tak jsem udělal odkazy níže).

Android: FeedMe, gReader

Pro čtení zpráv používám aplikaci FeedMe (RSS čtečka), do které mám importovaný účet Feedly, kde mám rss zdroje vybraných zpravodajských serverů. Je to fajn, že má člověk všechny zprávy, které chce sledovat, po ruce a může si je číst třeba cestou do práce (FeedMe umí totiž RSS zdroje stáhnout pro offline čtení a v jednotném formátu). Dobrý je i gReader, s podobnými vlastnostmi.

Jak najít RSS zdroj?


Buď je někde na stránce odkaz jako "RSS", "Feed", "Subscription" nebo RSS ikonka. Pokud ne, je ještě dobré podívat se do zdrojového kódu stránky (Ctrl+u) a hledat "rss" - existuje-li, bude patrně v tagu "<link rel="alternate" type="application/rss+xml"".
Příklad:...
<link rel="alternate" type="application/rss+xml" href="http://newsinlevels.com/rss/level-1.xml" title="Level 1 archive">
...
Odkaz na RSS je tedy http://newsinlevels.com/rss/level-1.xml.

Moje oblíbené RSS

Must Read
Zprávy
Gramatika
Zamyšlení z Bible

Žádné komentáře:

Okomentovat